Promocje

RĘCZNIKI BAMBUSOWE 

Ręczniki bambusowe w ostatnich latach zyskały ogromną popularność. Wszystko dzięki ich niezwykle miękkiej i chłonnej strukturze, a także bardzo przystępnej cenie. Cechują się one znakomitą chłonnością oraz właściwościami bakteriobójczymi.

Dbanie o ich piękny wygląd nie jest trudne, jednak warto trzymać się pewnych reguł, by cieszyć się ręcznikam...

Ręczniki bambusowe w ostatnich latach zyskały ogromną popularność. Wszystko dzięki ich niezwykle miękkiej i chłonnej strukturze, a także bardzo przystępnej cenie. Cechują się one znakomitą chłonnością oraz właściwościami bakteriobójczymi.

Dbanie o ich piękny wygląd nie jest trudne, jednak warto trzymać się pewnych reguł, by cieszyć się ręcznikami bambusowymi, które przez lata będą wyglądać jak nowe. Nasze ręczniki charakteryzują się bardzo dobrą chłonnością  oraz trwałością. Wszystkie nasze ręczniki wykonane są w technologii ultrasoft dzięki czemu są wyjątkowo miękkie i puszyste oraz charakteryzują się doskonałą chłonnością.

ZANIM UŻYJESZ

Ważne jest to, aby po zakupieniu tego rodzaju ręczników wyprać je w gorącej wodzie przed pierwszym użyciem. To zacieśni ich splot i znacznie zmniejszy ryzyko pojawienia się pojedynczych nitek. Proces ten pomoże też usunąć wszystkie naleciałości powstałe w wyniku procesu produkcyjnego, więc przy kolejnych praniach ręczniki bambusowe będą lepiej reagować na środki czystości. Przy pierwszym praniu można użyć wyłącznie octu, który pomoże w pozbyciu się niepożądanych resztek.

PRANIE I PIELĘGNACJA

Przy codziennym stosowaniu ręczniki bambusowe należy prać w delikatnym cyklu z użyciem łagodnego detergentu. Nie trzeba stosować wysokich temperatur, gdyż w przeciwieństwie do bawełny, włókna bambusowe szybciej pozbywają się nieprzyjemnych zapachów i plam. Zdecydowanie należy jednak unikać środków zmiękczających i wybielaczy, ponieważ w dużej mierze wpływają one na chłonność materiału.

SUSZENIE

Aby zachować piękny wygląd ręczników bambusowych, najlepiej jest suszyć je na zewnątrz. Jednak nie zawsze jest ku temu sposobność, więc równie dobrze sprawdzi się suszarka w domu. Trzeba jednak uważać, by nie układać ręczników zbyt blisko siebie – warto zostawić im zapasowe miejsce, by wilgoć mogła swobodnie odparować. Nie można pozwolić również na to, by zbyt długo leżały w pralce – przebywanie w mokrym środowisku bez możliwości wyschnięcia nie tylko powoduje powstawanie brzydkiego zapachu, ale również może uszkodzić strukturę włókien.

 

Więcej